alt +380 (96) 796 58 19         alt +380 (32) 253 05 63
alt +380 (93) 728 66 64         alt E-mail: roomlviv@meta.ua

Реклама

Характеристика Шаф-купе

В історії меблевої індустрії шафа зявилася значно пізніше стільця, ліжка, столу. Відбулося це в середині століття в готичних замках феодальної Європи. Праобразом її служила скриня, яка витягувалась вгору від великої кількості речей, що зберігалися і перетворилася на шафу, відразу зайнявши одне з основних місць в меблевій ієрархії.

Шафа почала наслідуватись готичними замками, прикрашалася подобою башточок, колон і навіть дерев`яною скульптурою. Дуже зручною для використання в різних цілях, шафа стала засновником цілої меблевої "династії": з шафи пізніше виник буфет зі скляними дверцятами, коли навчили лити скло великої площі, а потім з`явилася і книжкова шафа. З розвитком столярного ремесла і фантазії людини, створюється гібрид столу і шафи-бюро.

Розпочнемо з конфігурації даного виду меблів. По-перше, зовсім не обов'язково робити вбудовану шафу цілісною. Замість задньої стінки, бічних панелей, дна або даху можна використовувати стіни, підлогу і стелю кімнати. Це значно дешевше. Такий же варіант — єдине рішення, якщо ви встановлюєте "купе" у вузькій ніші (менше 1 м завширшки). Додавши фальш-стінки, ви зменшете трек ("пробіг" розсувних дверей) і ризикуєте отримати незручну у користуванні шафу. По-друге, двері в шафах-купе виконуються не тільки із гладкої оздоблювальної плити, але і з "фільонки", скла, дзеркала, суцільними і комбінованими (наприклад, верх — скло або дзеркало, низ — ДСП). Якщо кошти дозволяють, цим варто користуватися. По-третє, які саме потрібні двері (і чи потрібні вони взагалі), залежить від того, де встановлюється шафа й що передбачається в ній зберігати. Наприклад, у вузькому темному приміщенні будуть доречні дзеркальні полотнища, візуально вони зроблять їх ширше. Для бібліотеки більше підходять скляні. У вітальні швидше за все будуть потрібні відкриті полички для відео-і аудіоапаратури або комп'ютера. По-четверте; можливо і комплексне рішення інтер'єру на базі меблів з розсувними дверима. Приміром, гардероб може плавно переходити в ліжко, потім в письмовий стіл, а потім в книжкову шафу, одна з розсувних дверей якого виконує роль міжкімнатної перегородки. Такий підхід враховує всі нюанси розташування стін, стелі, дверей, вікон і опалювальної системи. Отже, стінки шаф-купе нічим особливим не відрізняються від стінок звичайних готових шаф ( тільки різницею, що у "купе" їх може не бути зовсім). При детальному розгляді можна виділити всього дві принципово різні системи розсувних дверей.

Найпоширеніша — двері по периметру розміщуються в сталеву або алюмінієву раму і на роликах катаються в пазу. Ролики в цих системах зазвичай з пластика або сталі. У такого принципу установки є певні недоліки: високі двері при випадковому ударі, наприклад, дитини, можуть зісковзувати з направляючих (правда, легко ставляться на місце),заважати руху можуть пил, шерсть домашніх тварин і дрібні предмети, які забиваються в паз. Тому пази і ролики слід періодично пилососити.

При іншому способі установки дверей ролики рухаються по рейці. Для збільшення надійності опорний ролик оснащується пристроєм для запобігання зісковзування з рейки. У момент встановлення цей зачіп замикається на нижню напрямну. Такі системи володіють підвищеним захистом від пилу і піщинок. Слід зазначити, що від якості напрямних залежить безшумність, легкість ковзання дверей і термін служби шафи-купе. На систему розсувних дверей дається тривала гарантія (інколи до 10 років). Внутрішній устрій шаф-купе не відрізняється різноманітністю. Всі компанії пропонують традиційні полиці і ящики з ДСП (звичайні або висувні). Вони, як правило, мають стандартні розміри, тому щось екстраординарне вам навряд чи вдасться замовити — це конструктор із заданими елементами, якими ви можете "грати" на свій розсуд. Швидше за все у вузькі шафи-купе ви не зможете замовити маленькі висувні скриньки (стандартні ящики просто не відкриваються — заважають двері), в іншому ж простір для фантазії є.

Цікаві стільникові елементи: всілякі корзини і полиці, виготовлені із сталі з вініловим покриттям. Вони забезпечують наскрізну циркуляцію повітря в шафі, а завдяки їх "прозорості" видно, що де зберігається. Зручність таких елементів ще і в тому, що при необхідності їх можна зняти і поставити в "купе" який-небудь великогабаритний предмет. Втім, все залежить від того, як ви спланували шафу, але передбачити такий варіант варто. Не треба відмовлятися від комбінації ДСП-елементів і сталевих стільникових. Такий варіант може стати оптимальним, якщо ви плануєте "купе" не тільки в якості білизняної шафи. Системи класу "Люкс" для забезпечення ідеальної плавності ходу оснащують пилюкозахісними щітками і шумопоглинаючими вкладками, а їхні напрямні додатково поліруються. Поганим тоном вважається відсутність захисту дверей від ударів об бічну панель (у більшості шаф-купе встановлюються спеціальні відбійники). Колірна палітра у шаф-купе досить широка. Як правило, пропонуються "базові" кольори — білий, чорний, під червоне дерево, дуб, горіх, грушу, ясен і т.п. Колір ламіната, яким оброблені панелі, може варіюватися від партії до партії. У шаф-купе існує свій табель про ранги. Вони ранжовані, як і людське суспільство. Є середній клас, є "еліта"... До меблів "простіше" можна віднести всі шафи, що мають сталевий профіль. Системи з алюмінієвим профілем дорожчі, престижніше. Ще більш престижні шафи з алюмінієвим профілем і панелями, обробленими натуральною шпоною. Слід зазначити, що в меблях високого класу для забезпечення безпеки звичайно використовується скло, не просто покрите з внутрішньої сторони протиударною плівкою, а триплекс (як в автомобілях). Дзеркало приклеюється до панелі, що дозволяє йому витримувати більш сильні удари. Є шафи, в збірці яких застосовуються "єврошурупи". На відміну від звичайних куточків, вони майже непомітні і дозволяють уникнути зазорів між панелями.

 

Товари за подібною ціною

Зоряна Москвяк